Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметі

Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметі

ПАЦИЕНТТЕРДІ ҚОЛДАУ ЖӘНЕ ІШКІ БАҚЫЛАУ ҚЫЗМЕТІ (АУДИТ)

ШҚО ДСБ «Өскемен қаласының № 1 емханасы» ШЖҚ КМК «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 58-бабына және ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.04.2012 ж. №15-4-2-478 «Науқасты қолдау қызметін ұйымдастыру туралы» бұйрығына сәйкес Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметі құрылды және жұмыс істейді (бұдан әрі – ПҚҚ және ІБ)

Қызметтің мақсаты - пациенттердің қажетті көлемде уақтылы, сапалы және қауіпсіз медициналық көмек алу құқығын қамтамасыз ету. «Мұнда және қазір» қағидаты бойынша пациенттердің өтініштерін жедел шешуді қамтамасыз ету.

ПҚҚ және ІБ негізгі міндеттері:

• пациенттердің қанағаттанудың нысаналы көрсеткішіне қол жеткізуде көзделген стандарттарға сәйкес тиісті сапа мен көлемдегі медициналық көмек алуға құқықтарын қамтамасыз ету;
  • пациенттерге медициналық көмек көрсету технологияларының денсаулық сақтау саласындағы белгіленген стандарттарға сәйкестігін бағалау (клиникалық аудит) және міндетті бағалауға жататын жағдайларды іріктеу;
  • жұмыстағы ақаулардың алдын алуға және жоюға бағытталған және медициналық көмектің сапасы мен тиімділігін арттыруға ықпал ететін бағдарламалық іс-шараларды әзірлеу болып табылады.

Пациентті қолдау қызметі жөніндегі комиссияның құрамы «Пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) жөніндегі комиссияны құру туралы» бас дәрігердің бұйрығы негізінде бекітіледі.

Егер пациенттер, олардың туыстары немесе заңды өкілдері:

• медициналық көмек көрсету сапасына наразы болып қалды;
  • медициналық персоналдың дөрекі көзқарасына тап болды;
  • тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтер үшін медициналық персоналдың ақшалай қаражатты бопсалау фактілеріне тап болды;
  • сондай-ақ, егер Сіз медициналық көмек көрсету тәртібі мен сапасына қатысты басқа да проблемалық мәселелерге тап болсаңыз.

Медициналық көмекті сапасыз алуға байланысты даулы жағдайлар туындаған кезде пациент, оның туыстары немесе заңды өкілдері ШҚО ДСБ «Өскемен қаласының № 1 емханасы» ШЖҚ КМК әр филиалында орналасқан өтініш жәшіктеріне жазбаша нысанда Әуезов даңғылы 18, Потанин көшесі 4, Протозанов көшесі 1 мекенжайы бойынша өтініш (шағым) беруге немесе емхананың веб-сайтына: https://poliklinikayk.kz / жіберуге құқылысыз. Сондай-ақ, Сіз ПАЦИЕНТТЕРДІ ҚОЛДАУ ЖӘНЕ ІШКІ БАҚЫЛАУ ҚЫЗМЕТІНЕ 8(7232) 25 17 49 телефоны бойынша немесе № 310 кабинетке жеке жүгінуге құқылысыз .

Электрондық пошта: poliklinika1@yandex/kz>

Веб-сайт: https://poliklinikayk.kz/

Ұйымымыздың медициналық көмек көрсету сапасын жақсартуға көмектесетін өтініштеріңіз, пікірлеріңіз және тілектеріңіз үшін Сізге алғыс айтамыз.

Құрметпен, ШҚО ДСБ «Өскемен қаласының № 1 емханасы» ШЖҚ КМК Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметі

ПҚҚ және ІБ негізгі міндеттері:

·         пациенттердің қанағаттанудың нысаналы көрсеткішіне қол жеткізуде көзделген стандарттарға сәйкес тиісті сапа мен көлемдегі медициналық көмек алуға құқықтарын қамтамасыз ету;

·         пациенттерге медициналық көмек көрсету технологияларының денсаулық сақтау саласындағы белгіленген стандарттарға сәйкестігін бағалау (клиникалық аудит) және міндетті бағалауға жататын жағдайларды іріктеу;

·         жұмыстағы ақаулардың алдын алуға және жоюға бағытталған және медициналық көмектің сапасы мен тиімділігін арттыруға ықпал ететін бағдарламалық іс-шараларды әзірлеу болып табылады.

Егер пациенттер, олардың туыстары немесе заңды өкілдері:

·         медициналық көмек көрсету сапасына наразы болып қалды;

·         медициналық персоналдың дөрекі көзқарасына тап болды;

·         тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтер үшін медициналық персоналдың ақшалай қаражатты бопсалау фактілеріне тап болды;

·         сондай-ақ, егер Сіз медициналық көмек көрсету тәртібі мен сапасына қатысты басқа да проблемалық мәселелерге тап болсаңыз.

Электрондық пошта: poliklinika1@yandex/kz>

Веб-сайт: https://poliklinikayk.kz/